Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sen Ben İki Bir Biz Siz Bir ki

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Sen Ben İki Bir Biz Siz Bir ki Empty
MesajKonu: Sen Ben İki Bir Biz Siz Bir ki   Sen Ben İki Bir Biz Siz Bir ki Icon_minitimeC.tesi Mart 28, 2009 4:45 am

31 Temmuz 2007 Salı

Ak bir sayfa da biz açalım. Eskiden olduğu gibi tekrar günlük tutmaya karar verdim. Malzeme o kadar fazla ki yazmaya takadim kalmıyor.

Öncelikle “Sabah 5 gibi ayakta olmak nasıl algılanabilir?” sorunsalı üzerine düşünebiliriz. Melankolizm zirve yapmış olabilir ya da aşırı kuraklığın boy gösterdiği şu sıcak günlerdeki bir başka problem tüm dehşetiyle kendini göstermiş olabilir. Bahsettiğimi düşündüğünüz şey çok yakınlarınızda pusuda olabilir. Evet bahsettiğimiz şey: SİVRİSİNEK.

“Bir sivrisinek ne kadar zararlı olabilir ki?..” diye sakın düşünmeyin. En önemlisi çalışıyorsanız ya da çalışıyor olduğunuzu boşverin, uykunuz zerre kadar sizin için değerliyse bir sivrisinek sizin en büyük düşmanınız olmuştur artık.

Sezen Aksu’nun bir şarkısından esinlenerek Hisar’da gözyaşı yüzdürmeye karar verdiğimiz günden itibaren yaptığımız büyük fedakarlıkları ve çektiğimiz çileleri düşünürsek bir hayli yıprandık ki şu an buna, ev arkadaşlarımın memleketlerinde keyif yaptıklarını da eklersek kıskanma ya da kıskandırmaya yönelik kelimeler yazmamaya ne derece özen gösterdiğimi bilmenizi isterim.

Şunu da belirtmeliyim ki Hisar’da zerre kadar inanmadığım Darwin’in evrim teorisini dahi destekleyecek türden sivrisinekler türemiş. Bu kadar ürkütücü sivrisineklere “Ortakışla” dışında rastlamamıştım. Tabi orada durum farklıydı; boyutları ufak lakin milyonlarca sivrisinek vardı.

Hisar’daki sivrisineklerin en önemli özelliği çok büyük olmaları ve de sürekli aç olmaları. Başbakan’ın da dediği gibi “durmak yok, yola devam.“ sloganıyla sürekli pusudalar. Ayrıca bir kez ısırıldıysanız size karşı bağışıklık kazanıyorlar. Kesinlikle tavana ya da sizin göreceğiniz bir yere konmuyorlar. Çeşitli saldırı taktikleri mevcut; bir çoğunu deşifre etmekle birlikte hala zafiyet içinde olduğumu belirtmeliyim:

Kamikaze team ve saldırıları: İki veya daha fazla terörist sivrisinek tarafından uygulanan bir saldırı şeklidir. Gece görüş teknolojisi olmayan teçhizatlı birliklerinizi hedef alır.

Yakın plan saldırıları: Yatağınızın ya da çevrenizdeki her türlü materyalin en kuytu köşelerinde pusuya yatarlar. Uyumanızı beklerler ve gittikçe size yaklaşırlar.

Psiko team ve psikolojik harp usulü saldırıları: Bu grup, sivrisinek toplumunun "kültürlü" kesimini temsil eder. Yargı ve eğitim kurumları başta olmak üzere her türlü kamu kuruluşunda görev alırlar. Askeri karargâhlarda brifing alıp “28 Şubat” tan sonra hizmet vermeye başlarlar. Vurucu timden ziyade ailelerin ve de toplumun iç huzurunu hedef alan "toplum mühendisi sivrisinekleri" olarak da lanse edilirler. Toplu şekilde gezerler. Bir tanesinin topundan ya da topuğundan vurursanız diğerlerini de vurmanız an meselesidir.

Ev sahibim Balina Neriman, kılıbık kocası, Beykozlu yaşlı amcalar, fitness salonu mübaşiri Yasemin ve Saadet zinciri ekolünden gelen bakkalımızdan sonraki bölümlerde bahsedeceğiz. Şimdi İSKİ’ye gitmem gerekiyor/ Altunizade. Ardından 1. Köprü, Mecidiyeköy ve İncirli.

“Yapacak çok işim var!”

Sen Ben İki Bir Biz Siz Bir ki
1 sayfadaki 1 sayfası